TYT Kaynak Önerileri

27.03.2019
869
A+
A-
TYT Kaynak Önerileri

-TYT Kaynak Önerileri-

Sınavlara hazırlık döneminde en önemli konulardan biride şüphesiz kullandığımız kaynaklardır.Üzerine özenle çalışılmış ve yetkin bir zümreden çıkan kaynakları kullanmak,sınavlara hazırlık esnasında diğer adaylardan yarışa bir sıfır önde başlamak demektir.

Sınavlarda başarıya ulaşmış arkadaşlarımız ve alanında yetkin hocalarımız ile birlikte hazırladığımız TYT Kaynak Önerileri sayfasını aşağıdan inceleyebilirsiniz.AYT Kaynak Önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.Ürünlerin tamamı ÖSYM son yönetmeliklerine uygundur.


1-Türkçe

Türkçe,TYT sınavının bütün puan türleri için en kemik ve önemli kısımlarından birini oluşturmaktadır.Önemli bir paragraf çalışmasının yanında dilbigisi de yabana atılmamalıdır.Sınava kadar düzenli paragraf çözmek adayların yararına olacaktır.Bir diğer en önemli konulardan biriyse mümkün mertebe kitap okumaktır.Düzenli kitap okuma okuma ve anlama hızını arttırdığı için hem türkçe hem de diğer derslerde başarıya ulaşma açısından büyük bir önem arz etmektedir.

Konu Anlatımı Önerisi:Palme  Yayınlarıtyt türkçe kaynak tavsiyesi

Soru Bankası Önerisi:Hız ve Renk Yayınları

tyt türkçe kaynak tavsiyesi


2-Matematik

Matematik,TYT Sınavının sayısal ve eşit ağırlık puan türünde tercih yapacak adaylar için şüphesiz en önemli ve en temel derstir.TYT Matematik aynı zamanda AYT Matematik testininde bir bölümü oluşturduğu için  düzenli bir çalışma ve azim gerektirmektedir.Matematik konusunda kendini yetersiz tavsiye eden adaylara temel kaynaklardan başlayarak zorluk seviyesini zamanla arttırmalarını tavsiye ediyoruz.

Konu Anlatımı Önerisi:Karekök Yayınları TYT Konu Anlatımı 1-2

 

tyt matematik kaynak önerileri

Soru Bankası Önerisi:Acil Yayınları

tyt matematik kaynak tavsiyesi


3-Geometri

Geometri,TYT Sınavının sayısal ve eşit ağırlık puan türünde tercih yapacak adaylar için şüphesiz en önemli bölümlerinden biridir.TYT Geometri aynı zamanda AYT Geometri testininde bir bölümü oluşturduğu için  düzenli bir çalışma ve azim gerektirmektedir.Geometri çoğunlukla görsel bir ders olduğu için çok soru çözmek ve geometrik zekanızı geliştirmeye çalışmak,başarıya ulaşmanın yegane anahtarıdır.

Konu Anlatımı Önerisi:Çap Yayınları

tyt geometri kaynak önerileri

Soru Bankası Önerisi:Karekök Yayınlarıtyt geometri kaynak önerileri


4-Tarih

Tarih,TYT Sosyal bölümünün en önemli ve ezber gerektiren kısımlarından biri gibi gözükse de TYT’de tarih testi genellikle yorum ağırlıklı soruluyor.I.Dünya Savaşı sonrası ve Cumhuriyet Dönemini oldukça iyi bilmeniz sınavda size oldukça avantaj sağlayacaktır.

Konu Anlatımı Tavsiyesi:BiNot Yayınları

Soru Bankası Önerisi:FDD Yayınları


5-Coğrafya

Coğrafya,TYT Sosyal testinin en bilgiye dayalı kısımlarından birini oluşturuyor.Harita bilgisi dersin temelini oluştururken,en çok soruda bu kısımdan geliyor.Son yıllarda güncel coğrafi olaylardan soruda sorulduğu görülmüştür.Coğrafya testinde başarılı olmak isteyen adaylara önerimiz harita bilgisi gerektiren konulara ağırlık vermeleri.

Konu Anlatım Önerisi:Palme Yayınları

tyt coğrafya kaynak önerileri

Soru Bankası Önerisi:Çözüm Yayınları

tyt kaynak önerileri

 


6-Felsefe

Sınav sisteminin değişmesi ile beraber 20 Sosyal Bilimler sorusunun 5 tanesini felsefe oluşturuyor.Konu yükü olarak ağır olmadığı için arkadaşlara sınavdan bir süre önce felsefi okuma ve akımları incelemelerini tavsiye ediyoruz.

Konu Anlatımı Tavsiyesi:Yayın Denizi Yayınları

Soru Bankası Tavsiyesi:Bilgi Sarmal Yayınları


7-Fizik

Fizik,TYT Fen Bilimleri bölümünün en zor testi gibi görülse de,düzenli bir çalışma ile oldukça kolay yapılabilecek bir bölüm.Fizik temelini ve hipotezlerini sağlam bir temele oturtmak,fizik testinde başarı sağlamak için en önemli yapıtaşlarından biri.

Konu Anlatımı Önerisi:Çap Yayınları

tyt fizik kaynak tavsiyesi

Soru Bankası Önerisi:Çözüm Yayınları

tyt fizik kaynak tavsiyesi


8-Kimya

Kimya,düzenli çalışıldığı takdirde Fen Bilimleri testinin en kolay testlerinden biridir.Sayısal öğrencileri için Fen Bilimleri testinin önemi aşikar olsa da,yığılmanın veya rekabetin yüksek olduğu sıralamalarda eşit ağırlık öğrecilerine de büyük bir avantaj sağlayabilecek bir test.

Konu Anlatımı Önerisi:Palme Yayınları

tyt kimya kaynak tavsiyesi

Soru Bankası Önerisi:Palme Yayınları

tyt kimya kaynak önerileri


9-Biyoloji

Biyoloji,TYT Fen Bilimleri testinin en ezbere dayalı kısımlarından birini oluşturmaktadır.Bu yüzden düzenli çalışma ve tekrar biyolojide başarılı olmak için vazgeçilmez bir kural.Sayısal öğrencileri için Fen Bilimleri testinin önemi aşikar olsa da,yığılmanın veya rekabetin yüksek olduğu sıralamalarda eşit ağırlık öğrecilerine de büyük bir avantaj sağlayabilecek bir test.

Konu Anlatımı Önerisi:Test Okul Yayınları

Soru Bankası Önerisi:ÜçDörtBeş Yayınları


 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.