AYT Kaynak Önerileri

27.03.2019
464
A+
A-
AYT Kaynak Önerileri

-AYT Kaynak Önerileri-

Sınavlara hazırlık döneminde en önemli konulardan biride şüphesiz kullandığımız kaynaklardır.Üzerine özenle çalışılmış ve yetkin bir zümreden çıkan kaynakları kullanmak,sınavlara hazırlık esnasında diğer adaylardan yarışa bir sıfır önde başlamak demektir.

Sınavlarda başarıya ulaşmış arkadaşlarımız ve alanında yetkin hocalarımız ile birlikte hazırladığımız AYT Kaynak Önerileri sayfasını aşağıdan inceleyebilirsiniz.TYT Kaynak Önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.Ürünlerin tamamı ÖSYM son yönetmeliklerine uygundur.


1-Matematik

Matematik,AYT Sınavının sayısal ve eşit ağırlık puan türünde tercih yapacak adaylar için şüphesiz en önemli ve en temel derstir.AYT Matematik testi düzenli bir çalışma ve azim gerektirmektedir.Matematik konusunda kendini yetersiz tavsiye eden adaylara temel kaynaklardan başlayarak zorluk seviyesini zamanla arttırmalarını tavsiye ediyoruz.

Konu Anlatımı Önerisi:Karekök Yayınları AYT Konu Anlatımı 1-2

ayt matematik kitap tavsiyesi

Soru Bankası Önerisi:Acil Yayınları

ayt matematik kitap önerisi


2-Geometri

Geometri,AYT Sınavının sayısal ve eşit ağırlık puan türünde tercih yapacak adaylar için şüphesiz en önemli bölümlerinden biridir..TYT Geometri testi düzenli bir çalışma ve azim gerektirmektedir.Geometri çoğunlukla görsel bir ders olduğu için çok soru çözmek ve geometrik zekanızı geliştirmeye çalışmak,başarıya ulaşmanın yegane anahtarıdır.

Konu Anlatımı Önerisi:Çap Yayınları

tyt geometri kitap tavsiyesi

Soru Bankası Önerisi:Acil Yayınları


3-Edebiyat

Edebiyat,AYT sınavının eşit ağırlık puanının büyük bir kısmını oluşturuyor.Yeni sistemle soru sayısının azalması ile birlikte nitelikli bilgiyi ölçmeye yönelik zor sorular sorulmaya başlandı.Edebiyat testinin büyük bir kısmı salt bilgiye dayandığı için,adaylara düzenli çalışma ve periyotlarla tekrar yapmalarını öneriyoruz.Edebiyatın en büyük kısmını oluşturan Cumhuriyet Edebiyatına ekstra çalışmak adaylara büyük avantaj sağlayacaktır.

Konu Anlatımı Önerisi:Palme Yayınları

Soru Bankası Önerisi:Limit Yayınları


4-Tarih-1/2

AYT Edebiyat testinin 10,Sosyal Bilimler-2 testinin 11 soruluk bir kısmını oluşturan Tarih-1 testi,TYT tarih ile paralellik gösterse de TYT’nin aksine biraz daha bilgiye dayalı soruluyor.I.Dünya Savaşı ve sonrası dönemlerde ayrıntılı okuma yapmak adaylara avantaj sağlayacaktır.

Konu Anlatımı Önerisi:Benim Hocam Yayınları

ayt tarih kaynak önerileri

Soru Bankası Önerisi:Benim Hocam Yayınları

ayt tarih kaynak önerileri


5-Coğrafya-1/2

AYT Edebiyat testinin 6,Sosyal Bilimler-2 testinin 11 soruluk bir kısmını oluşturan Coğrafya-1/2 testi,TYT coğrafya testi ile paralellik gösterse de TYT’nin aksine biraz daha bilgiye dayalı soruluyor.En önemli başlıklardan biri Harita Bilgisi olarak karşımıza çıkıyor.Ayrıntılı bir Harita Bilgisi edinmek adaylara büyük avantaj sağlayacaktır.

Konu Anlatım Önerisi:Palme Yayınları

ayt coğrafya kaynak önerileri

Soru Bankası Önerisi:FenCebir Yayınları

ayt coğrafya kaynak önerileri


6-Felsefe Grubu

AYT Sınavının Sözel öğrencileri için en önemli bölümlerinden birini oluşturan Felsefe Grubu;Felsefe,Psikoloji,Sosyoloji,Mantık ve Din Kültürü Bölümlerini içinde barındırıyor.Felsefe grubu derslerinde kavramlar çok önem taşıdığı için kavramlar ve akımlar üzerinden düzenli bir çalışma yapılması gerekiyor.

Konu Anlatımı Önerisi:Benim Hocam Yayınları

Soru Bankası Önerisi:Limit Yayınları


7-Fizik

AYT Sınavının Sayısal öğrencileri için en önemli bölümlerinden birini oluşturan Fizik testi,Fen Bölümü testlerinin en kritik ve öğrenciler tarafından zor atfedilen testlerin başında gelmektedir. Başarıya ulaşmaya çalışan adaylar için oldukça fazla önem taşıyor.

Konu Anlatımı Önerisi:Çap Yayınları

ayt fizik kaynak önerileri

Soru Bankası Önerisi:Bilgi Sarmal Yayınları

ayt fizik kaynak önerileri


8-Kimya

Fen Bölümü testlerinin en kritik ve eleyiciliği en yüksek testlerden biri olan AYT Kimya testi başarıya ulaşmaya çalışan adaylar için oldukça fazla önem taşıyor.Temel konuları iyi oturtmak,ilerleyen konularda yardımcı olmakla beraber kimyanın temel mantığını da kavramakta oldukça yardımcı olacaktır.En önemli konulardan biri olan Organik Kimya’ya ekstra önem veren adayların sınava bir sıfır önde başlaması ise oldukça olası.

Konu Anlatımı Önerisi:Palme Yayınları

ayt kimya ka tavsiyesi

Soru Bankası Önerisi:Palme Yayınları

ayt kimya sb tavsiyesi


9-Biyoloji

Fen Bölümü testlerinin en ezbere dayalı testlerden biri olan AYT Biyoloji testi başarıya ulaşmaya çalışan adaylar için oldukça fazla önem taşıyor.Biyoloji testinde başarılı olmak isteyen adaylara yegane önerimiz düzenli çalışmak ve tekrardır.Yeni sistemde içeriği hafifletilen sistemlerde sadece İnsan Fizyolojisi’nden soru geliyor.Bu konuya ağırlık vermek adaylara büyük avantaj sağlayacaktır.

Konu Anlatımı Önerisi:Zafer Yayınları

ayt biyoloji kaynak önerisi

Soru Bankası Önerisi:Çözüm Yayınları

ayt biyoloji kaynak tavsiyesi


 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Berke dedi ki:

    Çok iyi olmuş teşekkürler

  2. Yılmaz dedi ki:

    Yks’de başarının adresi burası

  3. Burcu dedi ki:

    Gerçekten faydalı kaynaklar işime yaradı teşekkürlerr